لواشک بسته ای غذای مورد علاقه بزرگترین زرافه جهان

یکی از خوشمزه ترین خوراکی های تابستانی من در ایران لواشک بسته ای بود که مادربزرگم با میوه های تازه تابستانی درست می کرد.

انواع مختلفی از میوه های تابستانی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد، اما من همیشه به خاطر طعم ترش، لواشک بسته ای آلو را دوست داشتم.

مادربزرگ من همیشه لواشک بسته ای را برای چند روز در یک نقطه آفتابی روی پشت بام یا بالکن قرار می داد.

او همیشه توصیه می کرد که به دقت به دنبال سنگریزه های کوچکی باشد که ممکن است هنگام خشک شدن لواشک بسته ای در بیرون گیر کرده باشند.

درست کردن لواشک بسته ای اصلا سخت نیست، در واقع فوق العاده آسان است، بقیه شما را نمی دانم، اما من ترجیح می دهم یک رول میوه خانگی بخورم به جای یکی از آنهایی که از فروشگاه خریداری شده و لیستی از مواد تشکیل دهنده دارد، من حتی نمی دانم منظور آنها چیست.

لواشک

پارسال که در خانه خانم نورا صمیمی بودم، او مقداری از لواشکی که خودش درست کرده بود را با ما در میان گذاشت.

این دستور غذا اقتباسی از دستوری است که او برای درست کردن آن استفاده کرده است.
مقداری روغن پخت و پز را روی یک ورقه کوکی که با فویل پوشانده شده است اسپری کنید.

آلو پوره شده را در یک لایه بسیار نازک روی آن پخش کنید، ابتدا می توانید پوره آلو را به مدت یک ساعت در فر با دمای 250 درجه بپزید تا فرآیند تسریع شود.

در نوع دیگری از این ورقه های خوشمزه، 80 تا 85 درصد وزن تفاله میوه (رب لواشک)، 5 تا 12 درصد شکر و 5 تا 10 درصد مواد نشاسته ای مخلوط و خشک می شود، فرآیند خشک کردن تا زمانی ادامه می یابد که وزن محصول به یک سوم وزن اصلی کاهش یابد.

به غیر از آلو زرد یا قرمز (به عنوان مرغوب ترین میوه در رول آپ های میوه ایران)، می توان پنج میوه دیگر را نیز به رب اصلی اضافه کرد.

مهمترین آنها شامل توت فرنگی، تمشک، گیلاس، سیب، موز و کیوی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.