صادرات ظروف یکبار مصرف گیاهی به عمان

با رشد روز افزون علم و صنعت ظروف یکبار مصرف گیاهی جای ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را گرفته است و علاوه بر تامین سلامت بدن ظاهر و جلوه زیبایی نیز دارند.
در ایران انواع مختلفی از ظروف یکبار مصرف تولید می شود و به کشور های همسایه صادر می شود عمان یکی از کشور های وارد کننده ظروف یکبار مصرف گیاهی است؛ صادرات ظروف یکبار مصرف گیاهی به عمان افزایش چشمگیری داشته است.

صادرات ظروف یکبار مصرف گیاهی به عمان

مرکز خرید عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی

مرکز خرید عمده ظروف یکبار مصرف گیاهیمراکز متعددی برای خرید عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی در سراسر کشور گسترده شده اند و انواع مختلفی از ظروف گیاهی را به مشتریان عرضه می کنند.
ظروف گیاهی به دلیل طبیعی بودن مواد تشکیل دهنده آن ها برای محیط زیست و بدن انسان هیچ ضرری ندارد؛ در ظروف پلاستیکی پلیمر هایی وجود دارند که اگر ماده غذایی دمایی بالاتر از 65 درجه سانتی گراد داشته باشد باعث بروز بیماری هایی همچون سرطان می شود بنابراین در صورت امکان از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی برای موادی که دمایی بالاتر از 65 درجه سانتی گراد دارند استفاده نکنید.
مواد تشکیل دهنده ظروف گیاهی یکبار مصرف از موادی طبیعی نظیر نشاسته ذرت، سیب زمینی و گندم ساخته می شوند، نشاسته به طور طبیعی یک پلیمر گیاهی ضعیف به حساب می آید که خاصیت هیدروفیلی یا آب دوست دارد در نتیجه بید به پلیمری قوی و مقاوم تبدیل گردد از این رو افزودن اسید های چرب گیاهی مانند استاریک اسید و اولئیک اسید باعث تغییراتی در ترکیب اولیه نشاسته ایجاد می کند که خاصیت آب گریزی آن را افزایش می دهد.

ظروف یکبار مصرف به طور کلی به مدل های زیر تقسیم می شوند:

  • ظروف یکبار مصرف گیاهی
  • ظروف یکبار مصرف کاغذی
  • ظروف یکبار مصرف آلومینیومی
  • ظروف یکبار مصرف پلاستیکی

شرکت پخش کننده ظروف یکبار مصرف مرغوب

در ظروف یکبار مصرف گیاهی به علت ماهیت مواد سلزه گیاهی به طور عمده نشاسته، مواد سمی شیمیایی وارد غذاها نمی شود و سلامت افراد و مصرف کنندگان را تهدید نخواهد کرد همچنین این ظروف در خاک و محیط زیست طی مدت معینی به چرخه طبیعت برمی گردند.
معمولا دوره تجدید پذیری ظروف گیاهی کوتاه است و زمان برگشت آنها به طبیعت حدود 5 تا 6 ماه بدون هیچ آسیب زیست محیطی می باشد.
یکی از مزایای قابل توجه این ظروف در مقایسه با ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مقاوم بودن آن ها در برابر حرارت و دما می باشد به طوری که اگر در این ظروف مواد غذایی و مایعات بالای 65 درجه سانتی گراد ریخته شود هیچ گونه ماده مضری برای بدن انسان ایجاد نخواهد کرد ولی اگر در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی مایعات و مواد غذایی بالای 65 درجه سانتی گراد ریخته شود باعث اثرات مخربی همچون بیماری خواهد شد.
ناگفته نماند ظروف پلاستیکی به دلیل ماهیت ساختار آن، در طبیعت تجزیه نمی شوند و می توانند برای تجزیه شدن و برگشتن به طبیعت زمان زیادی نیاز دارند تخمین زده شده است که برای تجزیه این نوع مواد هزاران سال زمان نیاز است.

شرکت پخش کننده ظروف یکبار مصرف، مرغوب ترین و باکیفیت ترین ظروف را در سراسر کشور توزیع و پخش می کنند؛ قیمت این نوع ظروف به عوامل مختلفی از قبیل اندازه و ابعاد، طراحی ظروف، وزن ظروف، جنس ظروف و بسته بندی آن بستگی دارند.

بورس ظروف یکبار مصرف گیاهی تهران

بورس ظروف یکبار مصرف گیاهی تهرانبورس ظروف یکبار مصرف گیاهی در تهران انواع مدل های ظروف را در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است؛ این ظروف به دلیل کیفیت بالا و کارایی بهتر نسبت به دیگر ظروف از استقبال بهتری برخوردار گشته است.
با توجه به اینکه ظروف گیاهی از موادی طبیعی مثل نشاسته ذرت، سیب زمینی و گندم ساخته می شوند دارای مزایای بسیاری است همچنین برای تولید این ظروف از موم عسل، روغن های گیاهی و گلوتن به منظور ایجاد خاصیت پلیمری آب گریزی استفاده می شود.
بر خلاف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی در هنگام استفاده از مواد داغ و چرب مواد مضری از ظروف گیاهی وارد غذا نمی شود به عبارت دیگر ظروف گیاهی عاری از هرگونه اثرات مضر و عکس العمل های شیمیایی در تماس با مایعات و مواد غذایی داغ هستند.
یکی مزیت های جالب ظروف یکبار مصرف گیاهی می توانند به طور مستقیم برای خوراک دام و طیور مورد استفاده قرار گیرند ضمن اینکه قابلیت آنرا نیز دارند که تا در کمتر از شش ماه تجزیه شوند و به طبیعت بازگردند.

خوشبختانه ایران در جهان به عنوان برترین کشور تولید کننده ظروف گیاهی شناخته می شود و در بین کشور های آمریکا، آلمان، انگلیس و ایتالیا جزو پنجمین کشوری است که دارای فناوری تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی است.
برای خرید این محصولات باید به نکات زیر توجه شود:

  • باید دقت شود تا ظروف سطح یکنواختی داشته باشند.
  • هنگامی که جلوی نور گرفته می شوند رگه رگه نباشند.
  • بر روی سطوح ظروف تیرگی و لکه های نامشخص وجود نداشته باشد.
  • ظروف از بو و رنگ طبیعی برخوردار باشند.

بزرگ ترین گروه تولیدی ظروف یکبار مصرف

بزرگترین گروه تولیدی ظروف یکبار مصرف در بسیاری از شهر های کشور فعالیت می کنند و با استفاده از پیشرفته ترین و مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا به تولید و عرضه محصولات می پردازند.
در تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی از بهترین و ارگانیک ترین مواد اولیه برای ساخت بهره می برند و این ظروف را در طرح ها و اشکال گوناگون تولید می کنند.
استفاده از ظروف یکبار مصرف پلی استایرن (پلاستیکی) و بسیاری از ظروف کاغذی به دلیل وجود لایه ای از پلاستیک در رویه داخلی آنها اصلا پیشنهاد نمی شود زیرا موجب از بین رفتن ویتامین ها و پروتئین های موجود در مواد غذایی، ورود مواد سمی به مواد غذایی و تجمع این مواد سمی در بافت های چربی بدن که به تدریج باعث خستگی، عصبانیت، اختلالات خواب، کم شدن پلاکت ها و گلوبولین خون، غیر عادی شدن کروموزوم ها، شیوع انواع سرطان ها و انتقال مواد خطرناک از طریق ژن ها از نسلی به نسل دیگر خواهد شد؛ این در حالیست که معضل زباله های پلاستیکی در تمام جهان و ورود مواد سمی حاصل از تجزیه مواد به چرخه غذایی موجودات موجب مشکلات زیست محیطی گشته است.
به همین دلیل استفاده از ظروف یکبار مصرف پلی استایرن یا پلاستیکی در کلیه بیمارستان ها، سالن های غذاخوری، بوفه ها، هتل ها، رستوران ها، دانشگاه ها و مدارس برای مصرف مواد غذایی داغ، چرب و مواد غذایی اسیدی که موجب آزاد شدن مواد شیمیایی و حل شدن آن ها می شود در بسیاری از کشورها منع شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.