تجارت عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی

امروزه استفاده از ظروف یکبار مصرف به دلیل راحتی مصرف آن افزایش پیدا کرده است. اما یکی از مشکلاتی که در استفاده از این ظروف وجود دارد، مواد پلاستیکی است که در تهیه آن استفاده می شود چون مدت زمان بازیافت آن تا 500 سال طول می کشید. 

تنها راه چاره برای این مشکل استفاده از ظروفی است که زودتر تجزیه شده و برای سلامتی و محیط زیست کمترین آسیب را داشته باشد. استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی بهترین انتخاب برای حل این مشکل است.

تجارت عمده ظروف یکبار مصرف گیاهی

مراکز عرضه ظروف یکبار مصرف گیاهی

مراکز عرضه ظروف یکبار مصرف گیاهیامروزه یکی از دلایلی که باعث افزایش مصرف ظروف یکبار مصرف شده است، تغییر شیوه زندگی مردم است. سرعت در زندگی امروزه حرف اول را می زند و همه به دنبال این هستند که کارهای خود را در کمترین زمان ممکن انجام دهند. افراد بسیاری این نیاز بشریت را شناسایی کرده و در بسیاری از موارد به نفع خود از آن استفاده کرده اند.

یکی از کالاهایی که امروزه باعث سرعت بخشیدن به کارهای انسان می شود، کاربرد ظروف یکبار مصرف است. البته در کنار سرعت بخشیدن به زندگی بشریت، آسیب هایی نیز برای سلامتی انسان و محیط زیست به وجود می آید. در تولید ظروف یکبار مصرف، برای کاهش آسیب به سلامتی افراد و طبیعت، امروزه ظروف یکبار مصرف گیاهی جایگزین نمونه های پلاستیکی آن شده است.

با شروع تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی، شرکت های زیادی در زمینه عرضه این محصول شروع به فعالیت کردند و هم اکنون حجم زیادی از این محصولات در بازار خرید و فروش می شود. در حال حاضر بیش از 12 شرکت در داخل کشور در زمینه تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی مشغول هستند.

فروش ویژه بهترین نوع ظروف یکبار مصرف گیاهی

امروزه در اکثر رستوران ها و مراکز عرضه مواد غذایی، برای مشتریانی که غذای بیرون بر دارند و در همه نذری ها و عروسی ها از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده می شود. از دلایل اصلی استفاده از این ظروف، به کار بردن مواد گیاهی در ساختار این ظروف است که باعث سلامتی افراد و محیط زیست می شود و قیمت پایینی است که این ظروف نسبت به ظروف پلاستیکی دارند. ظروف یکبار مصرف گیاهی، مزایا و فواید دیگری هم دارند که می توان به آن اشاره کرد.

مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف گیاهی، معمولا نشاسته، ذرت، سیب زمینی و گندم است و از موم عسل، روغن های گیاهی و گلوتن برای ایجاد خاصیت پلیمری و ضد آب بودن استفاده می شود. عدم استفاده از مواد شیمیایی در تهیه ظروف یکبار مصرف گیاهی باعث می شود که هیچ گونه مواد مضری هنگام استفاده از مواد داغ و چرب وارد غذا نشود. دوره تجزیه پذیری این ظروف کوتاه است، حداکثر 5 تا 6 ماه طول می کشد که این محصولات به صورت کامل به چرخه طبیعت بازگردند. این محصولات در برابر حرارت مقاوم هستند و دماهای بالا را نیز تحمل می کنند و هیچگونه وابستگی به مواد نفتی ندارند.

 عرضه ظروف یکبار مصرف، معمولا به صورت عمده و در حجم های بالا انجام می شود. در خریدهای عمده، هم برای عرضه کننده و هم برای خریدار شرایط بهتری ایجاد می شود. فروشنده در یک فروش سود کلانی را به دست می آورد، خریدار هم به دلیل حجم زیاد خرید می تواند از تخفیف های ویژه و قیمت خرید عمده محصولات استفاده کند.

خرید ظرف یکبار مصرف از تولید کنندگان

خرید ظرف یکبار مصرف از تولید کنندگانتعداد مراکز و مکان هایی که از ظروف یکبار مصرف استفاده می کنند زیاد است و روز به روز هم به این تعداد اضافه می شود. مراکز اصلی استفاده از این ظروف، رستوران ها، فست فودها و مراکز عرضه مواد غذایی هستند. با توجه به نیاز بازار تعداد تولیدکنندگان این محصول نیز در حال افزایش است. 

خرید از تولید کننده ها این مزیت را دارد که با حذف واسطه ها می توان محصول را با قیمت پایین تری خریداری کرد و همیشه مطمئن بود که در هر شرایطی می تواند نیاز مشتری را تامین کند. یکی دیگر از مزیت های خرید از تولید کننده های ظروف یکبار مصرف، استفاده از تنوع کالایی است. اکثر واسطه ها فقط محصولاتی را عرضه می کنند که بیشترین مصرف را در بین مشتریان دارد و بقیه محصولات را یا عرضه نمی کنند و یا تامین کننده های آن کم هستند.

هنگام خرید ظرف یکبار مصرف باید به کیفیت آنها نیز دقت کرد. در تولید بعضی از نمونه های آن از موادی با پایین ترین کیفیت استفاده می کنند، طوری که در ظاهر ظرف کاملا مشخص است و به راحتی می توان تشخیص داد. یکدست بودن، داشتن رنگ روشن و نداشتن برآمدگی و تیرگی در ظروف یکبار مصرف، از جمله مواردی است که باید به آن دقت کرد.

کاربرد و ویژگی های ظروف یکبار مصرف ارزان

تنوع ظروف یکبار مصرف در بازار داخلی بسیار زیاد است. تولید کننده ها با توجه به نیاز مشتریان از مدل ها و مواد اولیه متفاوتی در تولید این کالا استفاده کرده اند. با توجه به جنس و مواد اولیه، قیمت آنها نیز متفاوت است.

ظروف یکبار مصرف ارزان با کیفیت مناسب یکی از مسائل مهم موقع خرید برای مشتریان این کالا است. 

آیا قیمت ارزان ظروف یکبار مصرف، در نوع و کیفیت آنها تاثیر دارد؟

تنوع در ظروف یکبار مصرف بسیار بالاست و امروزه با تولید انواع نمونه های گیاهی، کاغذی، فومی، آلومینیومی و پلاستیکی مشتریان می توانند از هر کدام از این نمونه ها با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند. مواد اولیه ای که در تهیه ظروف یکبار مصرف استفاده می شود در قیمت و کیفیت آن تاثیر گذار است.

از بین انواع ظروف یکبار مصرف نمونه های گیاهی آن بسیار مقرون به صرفه و دارای کیفیت بالایی است. برای غذاها و نوشیدنی های داغ می توان با خیال راحت استفاده کرد چون در تهیه این نوع از مواد اولیه گیاهی استفاده می شود و مصرف آن برای سلامتی انسان هیچ خطری ندارد، قیمت آن نیز ارزان تر از نمونه های دیگر است. مدت زمان دوره بازیافت آن نیز ماکسیمم 6 ماه است و کمترین آسیب را برای محیط زیست دارد.

نمونه های کاغذی و آلومینیومی نیز برای غذاهای داغ مناسب هستند و کمترین ترکیب را با مواد غذایی داغ دارند ولی از لحاظ قیمتی نسبت به نمونه های گیاهی، قیمت بالاتری دارند. به ویژه نمونه های کاغذی، بالاترین قیمت را در بین ظروف یکبار مصرف دارند.

نمونه های پلاستیکی از لحاظ کیفیتی پایین ترین درجه را دربین ظروف یکبار مصرف دارند. مصرف این ظروف فقط برای نوشیدنی ها و مواد خوراکی سرد است. چون در دمای بالای 60 درجه ترکیبات شیمیایی در تماس با غذای داغ ایجاد می شود که برای سلامتی مضر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.