با استفاده از شلیل صادراتی رشد موهای خود را چندین برابر کنید

شلیل میوه ای خوشمزه شبیه آلو و هلو است، در واقع از نظر ظاهری کاملاً شبیه هلو هستند به جز عدم تیرگی پوست که روی هلو است.

علاوه بر طعم آن، مزایای سلامتی شلیل صادراتی ممکن است شامل سلامت قلب و عروق و گوارش بهتر باشد.

آنها حاوی آنتی اکسیدان های مبارزه کننده با بیماری هستند و مصرف شلیل غنی از مواد مغذی می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت پوست جوان کمک کند و یک میان وعده عالی برای همه است.

شلیل میوه ای است که مانند آلو و هلو از خانواده Rosaceae است، شلیل‌هایی که در مناطق معتدل گرم‌تر رشد می‌کنند، میوه‌های هسته‌دار یا دروپه نیز نامیده می‌شوند، زیرا آنها دانه‌های سختی را در داخل گوشت آبدار بیرونی خود می‌گیرند.

شلیل
با نام گیاه شناسی Prunus persica var، شلیل در دنیای تحقیقات، درختان این میوه عمر کوتاهی دارند.

آنها دارای برگ های بلند، براق و سبز روشن، با حاشیه های کمی دندانه دار هستند، بر اساس ارقام، گوشت لطیف میوه شلیل معطر ممکن است سایه های زرد تیره یا سفید کرمی داشته باشد و پوست بیرونی آن دارای رنگ هایی مانند صورتی، قرمز، سفید یا زرد باشد.

طبق مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی، شلیل دارای قدرت آنتی اکسیدانی فوق العاده ای با مقدار خوبی از پلی فنول ها، محتوای ویتامین C و کاروتنوئیدهایی مانند بتاکاروتن و کریپتوکسانتین است که احتمالاً غلظت بیشتری در پوست میوه دارند.

این آنتی اکسیدان های محافظ ممکن است فعالیت های مهار رادیکال های آزاد را اعمال کنند و به خنثی کردن اثرات مخرب مولکول های بدون اکسیژن کمک کنند.

وجود فیبر غذایی و ماهیت قلیایی شلیل ممکن است آنها را برای حفظ سلامت دستگاه گوارش عالی کند.

محتوای فیبر آب را جذب می کند، حجم مدفوع را افزایش می دهد، ممکن است حرکات روده را تنظیم کند و می تواند به پیشگیری از مشکلاتی مانند گاستریت، یبوست و زخم کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.